VII Grand Prix

Przyszedł czas na VII Grand Prix w naszej Kartingowej Lidze Racing Kart. Tym razem w rywalizacji wzięło udział 11 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy, zgodnie z punktacją w Klasyfikacji Generalnej. Jak przystało na zawody, na naszej hali, były one niezwykle emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca 🙂

Lekka modyfikacja toru jak zwykle ma sprawić, aby każdy z zawodników zademonstrował swoje umiejętności, a nie tylko wyuczoną na pamięć nitkę toru, który jest dostępny na co dzień. A jak było? Zapraszamy na krótką relację:

Przejazd I:

Cała uwaga głównie skupiła się jak zwykle na Michale Grzybie, który dominuje w naszej lidze. Tym razem Michał początek miał słabszy. Najlepiej w pierwszym przejeździe spisał się Mateusz Słomka, który wyprzedził Wojtka Grzyba o zaledwie 0,007s! Na trzecim miejscu znalazł się Sebastian Piwowarski, a wcześniej wymieniany obrońca tytułu Michał Grzyb uplasował się na 4 pozycji.

Przejazd II:

Po drugim przejeździe zaledwie dwóch zawodników utrzymało swoje pozycje(7. Michał Bulak i 9. Wojtek Kowalczyk). Pozostali uczestnicy przetasowali się na talia kart. Na pierwsza pozycję wkręcił się Wojtek Grzyb, który o 0,105s wyprzedzał na ten moment swojego brata Michała. Z 3 pozycji na 5 zleciał Sebastian Piwowarski ustępując jak zwykle rywalizującej ze sobą dwójce: 3. Mateusz Słomka i 4. Michał Janas(różnica między nimi na tą chwilę wynosiła: 0,017s). Rywalizacja toczy się również o możliwość bycia w pierwszej dziesiątce. Po drugiej turze z 11 na 10 miejsce przesunął się Wojciech Stobiński, spychając tym samym na ostatnie miejsce Filipa Włodarczyka.

Przejazd III:

Tym razem pozycjami pozamieniali się wszyscy uczestnicy. Na pierwszym miejscy znalazł się Michał Grzyb, który po pierwszym, słabszym przejeździe zaczął się rozkręcać. Druga lokata obecnie należy do Wojtka Grzyba, który traci do brata 0,024s. Rywalizujący Janas ze Słomką również zamienili się miejscami, lecz znakomita jazda Michała dała mu po tym przejeździe aż 0,190s nad Mateuszem, natomiast do Michała Grzyba traci już 0,152s. Największy awans zanotowali Wojtek Kowalczyk przesuwając się z 9 na 7 miejsce i Filip Włodarczyk z 11 na 9, natomiast największy spadek zaliczył Kuba Sykucki, z 8 na 10. Stawkę zamyka Wojciech Stobiński.

Przejazd IV:

Wydawać by się mogło, że Michał Grzyb nie odda już pierwszej pozycji w tych zawodach. Tymczasem awans o dwie lokaty zanotował Michał Janas! Wyrobił on sobie przewagę nad drugim Wojtkiem Grzybem o 0,181s, a Michał Grzyb, który zleciał z pierwszej pozycji ma obecnie stratę do lidera 0,223s. Podobnie jak Janas, o dwa miejsca zanotowali awans zarówno trener Sebastian Piwowarski(na 4 pozycję) i podopieczny Kuba Sykucki(na 8 pozycję). Stawkę wciąż zamyka Wojciech Stobiński, który tym razem goni głównie Filipa Włodarczyka(10 pozycja) i Michała Bulaka(9 pozycja).

Przejazd V:

Aż sześciu zawodników po piątym przejeździe pozostało na swoich miejscach. Czyżby te miejsca były już niezagrożone? Walka o zwycięstwo trwa natomiast w najlepsze! Michał Grzyb ponownie znalazł się na pierwszym miejscu z przewagą 0,073s nad Michałem Janasem. Trzeci Wojtek Grzyb ma obecnie stratę do prowadzącego brata 0,370s co wydaje się być zaporą nie do przejścia mając przed sobą ostatni przejazd. O czołowe pozycje w końcówce zaczął walczyć Karol Stobiński, który po przedostatnim przejeździe wkręcił się na 5 pozycję. Póki co, ostatnie 4 miejsca pozostały bez zmian.

Przejazd VI(ostatni):

Ostatni przejazd jak zwykle wyjaśnił nam wszystkie wątpliwości. Bardzo pewna jazda Michała Grzyba pozwoliła mu osiągnąć siódme(na siedem) zwycięstwo w tym sezonie! Druga pozycja należy w dniu dzisiejszym do Michała Janasa, który tym samym z 3 pozycji w Klasyfikacji Generalnej wskoczył na 2, wyprzedzając Sebastiana Piwowarskiego.

Poniżej przedstawiamy pozycje dzisiejszych uczestników:

1. Michał Grzyb

2. Michał Janas
3. Sebastian Piwowarski

4. Wojciech Grzyb
5. Mateusz Słomka
6. Wojciech Kowalczyk
7. Karol Stobiński
8. Kuba Sykucki
9. Michał Bulak
10. Filip Włodarczyk
11. Wojciech Stobiński