Dominacja Grzyba trwa!

Za nami już V z VI eliminacji w Kartingowej Lidze Racing Kart. Ze względu na przedostatnią już rundę, emocji nie brakowało. Każdy zawodnik chce bowiem uzyskać jak największy wynik punktowy, który zapewni wysokie miejsce w Klasyfikacji Generalnej.

Tak jak na każdych zawodach, konfiguracja toru uległa zmianie. Dołożone zostały trzy szykany, które miału utrudnić życie zawodnikom i zmniejszyć przewagę tych, którzy mają możliwość częstszych treningów. Spodziewać się można było dobrej jazdy Michała Grzyba, który ma już zagwarantowane pierwsze miejsce w tej edycji(trzeci raz z rzędu w KLRK). Tak więc największe emocje związane są z rywalizacją o miejscach na podium. Tu możliwości jest wiele bowiem do walki o miejsce 2 i 3 przygotowanych jest przynajmniej pięciu kierowców.

V runda do podium znacznie przybliżyła Michała Janasa i Michała Bulaka, który zajęli kolejno 2 i 3 miejsce. Tuz za podium znalazł się Mateusz Słomka i Maciej Burnóg, którzy na ostatnią rundę będą musieli zmobilizować się jeszcze bardziej. Słabszy występ zanotował natomiast Konrad Golik i Wojciech Grzyb, czyli zawodnicy, którzy również sa brani pod uwagę do walki o podium trzeciej edycji.

Poniżej przedstawiamy Klasyfikację Generalną bez odrzuconych dwóch najgorszych rund.
GP V