Endurance – I GP za nami

W czwartkowy wieczór rozpoczęliśmy nowy sezon, w zawodach drużynowych. Na starcie stanęło 10 ekip, które przez 4 godziny nieustannie miały rywalizować o miano „najszybszej”!

W tym roku przewidzianych mamy aż 6 Grad Prix Endurance. To sporo w porównaniu do poprzednich lat, w których zawody odbywały się jedynie 4 razy. Tym razem dla drużyn startujących w zawodach przewidujemy łączną Klasyfikację Generalna z wszystkich 6 GP. Oczywiście jak zawsze w zawodach organizowanych przez nasz tor, będzie można odrzucić najgorsze GP z całego sezonu.

Wczorajsze zawody niestety nie przebiegły do końca tak jak powinny, ale o tym na koniec. Punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczęły się kwalifikacje, w których brała udział jedna osoba z każdego zespołu. Po kilkuminutowej, wstępnej rywalizacji poznaliśmy pola startowe dla uczestniczących drużyn:
Kwalifikacje:
1. Seba Racing Team II
2. Loopers
3. Seba Racing Team
4. Keep Fighting MSC
5. $óp3r cH0p4K!
6. Ondurąs
7. Limoon Racing
8. Pluszowy Miś Racing
9. Mikla-Foto
10. Kiron Polska

Chwile przed godziną 19:00 wystartował I Grand Prix Endurance Racing Kart. Od pierwszego zakrętu oglądaliśmy niezwykłą rywalizację, która momentami przeobrażała się nawet wymianę zdań przy zmianach w Pit Stopie. Szybko na prowadzenie wysunęli się podopieczni Sebastiana Piwowarskiego, lecz przez bardzo długi czas mięli oni na „ogonie” pozostałych rywali. Dopiero po około 1,5h jazdy przewaga dwóch prowadzących teamów z Seba Racing Team, stała się bardziej wyraźna. Pozostałe teamy starały się utrzymywać tempo, dzięki czemu i miejsce na podium rywalizowały aż 4, a momentami 5 zespołów! Odstępy pomiędzy nimi rozpoczęły się po pierwszych karach(15 sekund) i błędach przy dokonywaniu zmian.

Gdy wyścig powoli zbliżał się do końca(8 zmiana na 10), wydarzył się błąd, który zakończył zawody. Poprzez zjazd do Pit Stopu złego zespołu, nastąpiła zła wymiana transponderów co w połączeniu z kolejną zmianą uniemożliwiło dokonanie poprawnego wyselekcjonowania wyników – Endurance został zakończony! Wyniki zostały ogłoszone zgodnie z kolejnością do feralnej zmiany:
WYNIKI:
1. Seba Racing Team
2. Seba Racing Team II
3. Keep Fingting MSC
4. Loopers
5. Limoon Racing 
6. $óp3r cH0p4K!
7. Mikla-Foto
8. Kiron Polska
9. Pluszowy Miś Racing
10. Ondurąs

Kolejne zawody Endurance przewidziane są za 2 miesiące, a dokładnie: 07.04.2016zapisy rozpoczniemy na 2 tygodnie przed zawodami, natomiast pierwszeństwo w zgłoszeniach mają zespoły, które startowały w I Grand Prix!

I Grand Prix - tabela