Juniorzy: Dominacja zakończona!

Sezon kartingowy na Racing Kart w pełni! Za nami już I GP Endurance(od kwietnia startuje Krakowska Liga Endurance) i I GP RK Junior Challenge. Młodzi kierowcy w minioną niedzielę wystartowali w nowym sezonie, który może przynieść nam nowego mistrza.

Do rywalizacji zgłosiło się 14 zawodników, którzy w tym sezonie zostali podzieleni na dwie kategorie: Junior Młodszy(5 kierowców) i Junior Starszy(9 kierowców).

Podstawowym pytaniem było to, czy Dawid Klarman zostanie pokonany po zeszłorocznej dominacji. Początek rywalizacji na to nie wskazywał. Dobrze jadący Dawid swoją uwagę skuł głównie na walce z Wojtkiem Grzybem. Tymczasem, bardzo równo jadący Dawid Zagól „po cichu” wyprzedzał obu, aby ostatecznie zająć pierwszą pozycję i zakończyć znakomitą passę Dawida Klarmana. Ten zajął drugą pozycję, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Wojtek Grzyb.

Ciekawie było również w kategorii Juniora Młodszego. Znakomity start zanotował tam debiutujący Oliwier Dychus, który z przejazdu na przejazd poprawiał swoje czasy. Za nim toczyła się rywalizacja o miejsca na podium. Co ciekawe Stasiu Maj i Krzyś Kiewrel rywalizację rozpoczęli od identycznego przejazdu(27,177). Nieco słabiej rozpoczęła rywalizację Julka Obłój co okazało się kluczowe w końcowym wyniku, natomiast kolejny debiutant, Mateusz Pacholczyk rozpoczynając z czasem 28,112s zakończył zawody z wynikiem 27,536s co jest znakomitym, indywidualnym osiągnięciem.

WYNIKI:

JUNIOR MŁODSZY:
I GP - Junior MłodszyJUNIOR STARSZY:
I GP - Junior Starszy
KLASYFIKACJA WSPÓLNA:
I GP - WSPOLNA