Michał Grzyb zwycięsko otworzył III edycję!

W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się na naszym torze III edycja Kartingowej Ligi Racing Kart. Po dwóch udanych edycjach nastąpiły małe zmiany w organizacji obecnej. Główną zmianą jest udział wszystkich zawodników w jednej lidze oraz możliwość wygrania „Nagrody Głównej” przez każdego uczestnika z wszystkich eliminacji.

Mocny początek

Od startu zawodów na czele stawki pojawił się główny faworyt do zwycięstwa, Michał Grzyb. Zawodnik ten wygrał poprzednie eliminacje, aż 10-krotnie stając na najwyższym miejscu podium. Tuż za Grzybem toczyła się niezwykła walka o pozostałe miejsca, a wymiana pozycji z przejazdu na przejazd była niezwykle emocjonująca.

Walka o podium

Po pewnym czasie wiadomo już było, że dzisiejszy wieczór ponownie należeć będzie do Michała Grzyba. Główna rywalizacja toczyła się więc o pozycję drugą i trzecią, na którą chętkę miał każdy z uczestników. Do głównej rywalizacji włączyło się aż pięciu zawodników. W tej stawce znaleźli się: Maciej Burnóg, Michał Janas, Michał Bulak, Mateusz Bartsch i Wojciech Kowalczyk. Co najciekawsze, różnica między najwolniejszym a najszybszym z tej grupy wyniosła ostatecznie: 0,299s!

„Nagroda Specjalna” dla juniora

Niestety start III edycji nie możemy zaliczyć do najbardziej udanych. Na starcie zawodów zjawiło się zaledwie 19 zawodników, co zdecydowanie osłabiło konkurencje między uczestnikami. Jednak dzięki tak niskiej frekwencji zwiększyła się szansa na wylosowanie „Nagrody Specjalnej”, którą wygrać mógł każdy uczestnik. Losowanie odbyło się tuż przed rozdaniem nagród a szczęśliwca wylosował, nie startujący w tym GP, Sebastian Piwowarski. Voucher o wartości 400zł na zawody Endurance(22.05.2015) wygrał podopieczny Seba Racing Team, Kuba Sykucki!