RKJC: Klarman po raz drugi!

Niedzielne zawody dla juniorów jak zwykle przysporzyły nam wiele emocji. Tym razem, główna rywalizacja toczyła się wśród czterech kierowców co gwarantowało nam świetne widowisko aż do samego końca. Niestety wśród uczestników zabrakło jednego z faworytów do dzisiejszej wygranej, Oliwera Pilcha.

WYMIANA FORMY

Od pewnego czasu można zauważyć, że słabsze wyniki na juniorskich zawodach osiąga zwycięzca dwóch pierwszych Grand Prix, Wojciech Grzyb. W dniu dzisiejszym już w pierwszym przejeździe Wojtek osiągnął znacznie słabszy rezultat niż potencjalni rywale do wygranej. Oczywiście nie można odmówić temu zawodnikowi umiejętności, które niewątpliwie posiada, jadąc równo, osiągając znakomite rezultaty. Zwyżkę formy notuje natomiast Dawid Zagól. Jak sam przyznał po zawodach, głównym czynnikiem są ciężkie treningi i obietnica jaką złożył swojemu trenerowi.

DRUGA WYGRANA

Najlepszą dyspozycją bez wątpienia pochwalić się może Dawid Klarman. Obecny lider Klasyfikacji Generalnej mimo jazdy „w kratkę” na początku sezonu, w ostatnim czasie, podobnie jak Dawid Zagól, udowodnił, że częste treningi się opłacają. Od samego początku zawodów Klarman jechał równo i z przejazdu na przejazd pozbywał swoich rywali szans na zajęcie najwyższego miejsca na podium.

NAGRODA SPECJALNA I DODATKOWA

Zawodnicy w dniu dzisiejszym zostali obdarowani specjalnymi upominkami. Zawody juniorskie to nie tylko rywalizacja młodych zawodników. Jest to również świetna zabawa i nauka dla być może przyszłych, polskich kierowców wyścigowych czy rajdowych. Wie o tym również nasz Mistrz, od którego młodzi uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowane na ta okazje dyplomy z autografem Robert Kubicy. Dodatkowo do wylosowania były dwa szczęśliwe trafy. Dodatkowe nagrody udało się zdobyć Julii Obłój i Wojtkowi Grzybowi, a fundatorem nagród jest oczywiście maxicom-pc.pl!

Miejsca dzisiejszych zawodów:

V Grand Prix – RK Junior Challenge
1. Dawid Klarman
2. Dawid Zagól
3. Wojciech Grzyb
4. Kuba Sykucki
5. Tomasz Walas
6. Adrian Dziurdzia
7. Marcin Nowok
8. Michał Wojtas
9. Krzyś Kiewrel
10. Stasiu Maj
11. Julka Obłój