Seba Racing Team najszybszy!

Za nami pierwsze zawody z cyklu Kartingowej Ligi Endurance, która rozgrywana jest na torze gokartowym Racing Kart w Sulechowie k/Krakowa. Do rywalizacji zgłosiło się 6 zespołów, które przez 6 eliminacji mierzyć się będą między sobą o miano najszybszego w południowej części Polski.

Kwalifikacje
Pierwszym elementem czterogodzinnego wyścigu były oczywiście kwalifikacje, które wyłoniły nam pozycje startowe. W przyszłych eliminacjach o kolejności w kwalifikacjach decydować będą punkty w tabeli(zespół, który ma najwięcej punktów zaczyna eliminacje pierwszy). Natomiast na starcie rozgrywek decydowała jak zwykle kolejność zgłoszeń – kto pierwszy ten zaczyna ostatni.

Tak więc, historyczny start w kwalifikacjach zaliczyła ekipa „Loopers”. Ze względu na małą liczbę drużyn, ten etap przebiegł dość szybko i tak po kilkunastu minutach wiedzieliśmy w jakiej kolejności wystartują nasze zespoły:

Pozycje startowe:

 1. Seba Racing Team
  2. Loopers
  3. Ondurąs
  4. Keep Fighting MSC
  5. Mikla-Foto
  6. Kiron Polska
  Wyścig:
  Chwilę przed godziną 19:00 Krakowska Liga Endurance wystartowała! Już po pierwszym zakręcie rozpoczęły się emocje. Błyskawicznie bowiem na 2 pozycje wskoczyła ekipa Ondurąs, spychając tym samym na 3 miejsce Loopers-ów. Tuż po starcie, pech dopadł drużynę Kiron Polska, która zaczęła rywalizacje, jak by się mogło wydawać, w słabszym gokarcie. Początkowo czasy zawodnika tej drużyny faktycznie nie były obiecujące, natomiast po kilku okrążeniach wkręcił się on na odpowiedni poziom, rozpoczynając pościg za rywalami. A w czołówce wiele się działo. Na prowadzeniu faworyci – Seba Racing Team, lecz za plecami bardzo blisko Ondurąs, Looper i Keep Fighting MSC. Taki układ utrzymywał się aż do pierwszej zmiany zawodników. Wtedy tablica wręcz szaleje i nigdy do końca nie jest wiadomo kto najwięcej zyska na przerwie w Pit Stopie.

Po wyjazdach, przez błąd techniczny na 5 lokatę zsunęli się Loopersi. Zmiany nastąpiły też w czołówce gdzie chwilo na czele znajdował się zespółOndurąs, tuż za nami byli podopieczni Sebastiana Piwowarskiego, a 3 miejsce zajmowali zawodnicy Keep Fighting MSC.
Po kolejnych zmianach, miejsca się tasowały. Drużyna Loopers powróciła do walki o podium co dodatkowo zwiększy atrakcyjność rywalizacji.Mikla-Foto i Kiron Polska po pewnym czasie zaczęły odstawać, lecz rywalizacja miedzy tymi drużynami również nabierała rozpędu. Około 1,5 godziny zajęło trzem ekipom by wyprzedzić o jedno okrążenie team Ondurąs, który od tego czasu systematycznie zaczął tracić dystans do prowadzących rywali.

Taki układ utrzymywał się bardzo długo. Prowadzące ekipy: Seba Racing Team, Loopers i Keep Fighting MSC, wymieniały się pozycjami, lecz po 3 godzinach rywalizacji na tablicy widniała właśnie wyżej wymieniona kolejność. Wtedy do głosy doszedł czwarty team, Ondurąs, który poprzez powodowane faule mógł znacząco wypatrzyć wynik. Bezpośrednia rywalizacja z drużyną Loopers, pozwoliła na oddalenie się pozostałym teamom. Po kilku minutach Loopersi uporali się Ondurąs i rozpoczęli pościg za dwójką prowadzących. Pech dopadł również Keep Fighting MSC gdy przy zjeździe do Pit Stopu błąd popełniła ekipa Mikla-Foto przez co KF MSC stracili szansę na walkę o 1 pozycję i bardzo utrudnili sobie rywalizacje o 2 miejsce z drużyną Loopers.

Ostatecznie w końcowym rozrachunku, trzy pierwsze zespoły zakończyły rywalizację na tym samym okrążeniu! Zespołu z „pudła” pokonały aż 503 okrążenia co daje około 150 km! Poniżej podajemy wyniki I Grand Prix i zapewniamy, że w kolejnym GP nie zabraknie emocji!

1. Seba Racing Team (503 okrążenia)
2. Loopers (503 okrążenia)
3. Keep Fighting MSC (503 okrążenia)
4. Ondurąs (497 okrążeń)
5. Mikla – Foto (489 okrążeń)
6. Kiron Polska (485 okrążeń)

Endurance_I Grand Prix – plik PDF z wynikami

II GRAND PRIX: 06.05.2016