I GRAND PRIX 2017

17 styczeń 2017 – to data rozpoczęcia nowego sezonu kartingowego na naszym torze. Pierwsze zawody jakie wystartowały to Kartingowa Liga Racing Kart, czyli seniorskie eliminacje do Mistrzostw Polski.

Na starcie I Grand Prix stanęło aż 27 zawodników, którzy nieprzerwanie przez 4h rywalizowali o cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Nowością w tym roku jest również rywalizacja drużynowa, która pozwala 2 lub 3 zawodnikom tworzyć wspólny Team walczący o punkty z pozostałymi uczestnikami. Zapraszamy na relację z każdej rundy:

I RUNDA:
Prowadzenie po pierwszym przejeździe trafiło w ręce Adriana Różyckiego. Tuż za nim znaleźli się Michał Grzyb(obrońca tytułu) i Mateusz Słomka. Znakomity przejazd zaliczył Gianmarco Costanzo wkręcając się na 4 pozycję.

W stawce pojawiło się wielu nowych zawodników(porównując do poprzedniego sezonu), którzy potrzebowali chwili, aby na nowej konfiguracji wkręcić się na odpowiedni poziom.

II RUNDA:
Na czele już mamy zmianę. Po drugim przejeździe prowadzi Michał Grzyb, spychając tym samym Adriana Różyckiego na miejsce drugie. Trzeci w stawce jest natomiast Michał Janas.
Wyżej wymieniony Gianmarco Costanzo spadł aż na pozycję 10, dając się wyprzedzić takim zawodnikom jak Wojciech Kowalczyk, Jacek Stryszowski, Sebastian Piwowarski, Michał Bulak i Kuba Sykucki.
Wyjątkowo słabo na początku radził sobie drugi junior poprzedniego sezonu, Dawid Klarman, który po 2 rundach zajmował miejsce 14, pomiędzy Filipem Włodarczykiem(13) i Przemkiem Wojniczem(15).

III RUNDA:
Prowadzenia wciąż nie oddaję Michał Grzyb, zacięcie rywalizując z Adrianem Różyckim o zwycięstwo. Trzecia pozycja drugi raz w tych zawodach trafia w ręce Mateusza Słomki, który zepchnął Michała Janasa na miejsce 5. Między tymi dwoma zawodnikami znalazł się Wojciech Kowalczyk – zdecydowanie najlepiej przygotowany zawodnik pod względem własnego obciążenia w całej stawce 🙂
Pierwszą dziesiątkę zamyka Wojciech Grzyb, który ma przed sobą Gianmarco Costanzo, a tuż za sobą Filipa Włodarczyka.

IV RUNDA:
Dwa pierwsze miejsca wciąż pozostają bez zmian. „Tasowanie” miejsc ciągle odbywa się od miejsca nr 3. Tym razem po coraz lepszej jeździe na podium wskakuje Wojciech Kowalczyk, wyprzedzając tym samym Mateusza Słomkę. Michał Janas pozostaje na miejscu 5.

Bardzo dobrze radzi sobie Jacek Stryszowski, który po 4 przejazdach wyprzedza Sebastiana Piwowarskiego, Michała Bulaka czy zamykającego pierwszą dziesiątkę, Gianmarco Costanzo.

V RUNDA:
Tym razem bez zmian pozostaje już cała, pierwsza trójka: 1. Grzyb, 2. Różycki, 3. Kowalczyk. Za nimi w pierwszej 10 znajdują się: Mateusz Słomka, Michał Janas, Sebastian Piwowarski, Michał Bulak, Jacek Stryszowski, Gianmarco Costanzo i Wojciech Grzyb.

VI RUNDA:
Po tym przejeździe Michał Grzyb wypracował sobie dość mocną przewagę nad pozostałymi rywalami. Mimo braku zmian w pierwszej trójce, suma przejazdy Adriana Różyckiego, Wojtka Kowalczyka i Mateusza Słomki była praktycznie taka sama. Pozostali zawodnicy praktycznie byli już pewni swoich miejsc, chyba że komuś przytrafiłby się wyjątkowo słaby przejazd.

VII RUNDA(ostatnia)
Jeżeli chodzi o pierwszego w tym sezonie zwycięzcę..w tym temacie nie zmieniło się nic. Michał Grzyb kolejny już raz wygrał Grand Prix. Bardzo ciekawa sytuacja zdarzyła się jednak za plecami Michała. W ostatnim przejeździe Wojtek Kowalczyk z 4 pozycji wkręcił się na pozycję 2! Brąz w I GP trafił w ręce Adriana Różyckiego. Poniżej znajdują się wyniki zarówno rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej:

I GP_scrin

I GP TEAM_scrin