VIII Grand Prix

Za nami VIII Grand Prix Kartingowej Ligii Racing Kart. W tej rundzie do startu zgłosiło się 14 zawodników, którzy przez 42 minuty jazdy rywalizowali o każdą setną sekundę by zwyciężyć!

W tym miesiącu wszyscy zawodnicy jeździli pod prąd z lekką modyfikacją toru podobnie jak to miało miejsce na ostatniej eliminacji RK Junior Challenge.

1 przejazd:
Od samego początku wysoko poprzeczkę ustawili faworyci. Michał Grzyb, który jest liderem klasyfikacji generalnej rozpoczął rywalizację od 3 pozycji. Tuż przed nim uplasował się jego brat Wojtek, natomiast zawody od pierwszego miejsca rozpoczął Mateusz Słomka.

2 przejazd:
Wciąż na prowadzeniu Mateusz Słomka! Bardzo dobra jazda Mateusza pozwala mu wciąż utrzymywać się na pozycji lidera, wyprzedzając o zaledwie 0,093s z Michałem Grzybem. Trzecia pozycja należy do Michała Janasa, lecz rywale w postaci Wojtka Grzyba i Adriana Różyckiego zmuszają go do maksymalnego wysiłku.

3 przejazd:
Mateusz Słomka troci pozycję lidera. Po trzecim przejeździe z „żółtą koszulką” jedzie Michał Grzyb. Na tą chwilę Mateusz traci już aż 0,287s do prowadzącego Michała. Trzecia pozycja pozostaje w rękach Michała Janasa, który  dobrym stylu odpiera ataki Wojtka Grzyba i Adriana Różyckiego.

Ciekawie sytuacja zaczyna również wyglądać w środku stawki, bowiem Karol Stobiński toczy zaciętą rywalizację z Filipem Włodarczykiem, Jackiem Stryszowskim i Przemkiem Wojniczem o dołączenie do ścisłej czołówki.

4 przejazd:
Michał Grzyb wciąż prowadzi i zaczyna powiększać swoją przewagę nad…Michałem Janasem, który wkręcił się na drugą pozycję. Mateusz Słomka jest obecnie na trzecim miejscu.

W środku tabeli do walki podłączył się Gianmarco Costanzo, wyprzedzając obecnie Wojciecha Stobińskiego i Przemka Wojnicza.

5 przejazd:
Bez zmiany miejsc. Tak w skrócie opisać to co działo się w tabeli po piątym przejeździe. Każdy z zawodników utrzymał swoją pozycję, a zmianie uległy jednie różnice miedzy kierowcami.

6 przejazd:
Sytuacja po tym przejeździe zaczęła robić się bardzo ciekawa. Do walki o czołowe pozycje włączył się Adrian Różycki. Michał Grzyb umocnił natomiast swoją przewagę na pierwszym miejscu, osiągając prawie sekundę przewagi nad rywalami. Na drugiej pozycji wciąż znajdował się na Michał Janas a za nim Mateusz Słomka.

7 przejazd:
Do końca zbyt wiele się już nie zmieniało. Niestety poprzez awarię jednego z gokartów szansę na podium stracił Adrian Różycki, który niestety zajął 4 pozycję. Podium ostatecznie pozostało bez zmian w porównaniu do poprzednich przejazdów, dzięki czemu rywalizację ponownie wygrał Michał Grzyb. Drugie miejsce zajął Michał Janas, a trzeci na mecie zameldował się Mateusz Słomka.

 1. Michał Grzyb
 2. Michał Janas
 3. Mateusz Słomka
 4. Adrian Różycki
 5. Wojtek Grzyb
 6. Karol Stobiński
 7. Jacek Stryszowski
 8. Filip Włodarczyk
 9. Gianmarco Costanzo
 10. Wojciech Stobiński
 11. Przemek Wojnicz
 12. Mikołaj Socha
 13. Konrad Lis
 14. Piotr Wojna