IN SPE Ekstraliga I Grand Prix!

Wczorajszy wieczór był u nas niezwykle emocjonujący. Rozpoczęła się bowiem II Edycja Kartingowej Ligi Racing Kart. Znakomici zawodnicy, niezwykła rywalizacja i zaskakujące wyniki już w pierwszym Grand Prix to po krótce opis tego co działo się w zawodach.

W tej edycji w każdej lidze występuję maksymalnie 21 osób. Dzięki temu rywalizacja jest jeszcze bardziej zacięta a poziom każdej ligi skoczył automatycznie do góry. Dodatkowo punktacja uległa minimalnej zmianie, dzięki czemu zawodnicy, którzy zajmują niższe pozycje nie tracą zbyt wiele punktów do czołówki. Ponad to każdy uczestnik ma prawo odrzucić eliminację, w której uzyskał najmniej punktów co pozwala na jednorazową wpadkę w całej rywalizacji.

Inauguracyjnym zwycięzcą okazał się Michał Grzyb, który wygrał pierwszą edycję naszej ligi. Okazał się on bezkonkurencyjny, daleko w tyle pozostawiając swoich rywali. Na drugim miejscu podium stanął Wojciech Kowalczyk, który już na półmetku zawodów mógł czuć się spokojnie. Największa walka toczyła się o trzecią lokatę. Ostatecznie na podium wskoczył znakomicie finiszujący Sebastian Piwowarski. Zaskakująca jest na pewno piąta pozycja Macieja Burnóga, który w poprzedniej edycji toczył rywalizację „łeb w łeb” z Michałem Grzybem. Na wszystko jest jednak czas ponieważ rywalizacja dopiero się rozpoczęła.

Poniżej przedstawiamy relację na żywo, która była prowadzona przez „Dejwida” w trakcie zawodów oraz końcowe wyniki I GP IN SPE Ekstraligi:

IN SPE Ekstraliga:
I kolejka(na VII kolejek):

Pierwszy przejazd za nami. Każdy zawodnik daje z siebie wszystko, dzięki czemu mamy znakomitą rywalizację. Jak na razie na prowadzeniu znajduje się Michał Grzyb(zwycięzca poprzedniej edycji) Tuż za nim znajduje się Maciej Burnóg i Wojciech Kowalczyk

Oczywiście dla wszystkich uczestników ważne jest też utrzymanie się na najwyższym szczeblu rozgrywek. Dlatego też musimy obserwować walkę o utrzymanie. Po pierwszej kolejce na ostatnich czterech pozycjach mamy takich kierowców jak: Karol Stobiński, Kacper Włoch, Michał Kowalczyk i Gabriela Stępień.

II kolejka(na VII kolejek):

Dwie kolejki za nami. Wiele się nie zmieniło. Prowadzi Michał Grzyb, który ma 0,17s przewagi nad Wojtkiem Kowalczykiem. Z drugiej na trzecią lokatę spadł Maciej Burnóg, ze strata 0,025s do drugiego miejsca.

Niestety dół tabeli nie uległ zmianie. Jedyna zmiana to wymiana pozycjami pomiędzy Kacprem Włochem a Karolem Stobińskim.

III kolejka(na VII kolejek):

Czołówka pozostaje bez zmian. Michał Grzyb powoli powiększa swoją przewagę nad Wojtkiem Kowalczyk, który z kolei oddala się od Maćka Burnóga.

Do czołówki powoli dobija się Michał Janas, Konrad Golik i Krzysztof Szałek.

W walkę o utrzymanie włączył się Przemek Hrabia i Mateusz Kisielewski. Natomiast pewnie poczuli się Michał Kowalczyk, który wskoczył na 14 pozycję i Kacper Włoch, zajmujący obecnie 17 miejsce.

IV kolejka(na VII kolejek):

Jesteśmy już za połową dzisiejszego Grand Prix. Michał Grzyb dalej jest na prowadzeniu. Drugi również bez zmian Wojtek Kowalczyk. Zmiana nastąpiła na trzecim miejscu. Macieja Buróga wyprzedził Michał Janas, który jest coraz bliżej drugiego miejsca.

Od strefy spadkowej oddalają się Dorian Muzyk i Mateusz Słomka, którzy musieli się spiąć aby uniknąć spadkowych lokat. Na czterech najgorszych pozycjach wciąż znajdują się: Karol Stobiński, Przemek Hrabia, Mateusz Kisielewski i Gabriela Stępień.

V kolejka(na VII kolejek):

Do końca pozostały dwie kolejki. Na czele znajduje się Michał Grzyb, który pozostał za sobą cały peleton. Na czele grupy pościgowej znajduje się Wojtek Kowalczyk czujący spaliny goniącego go Michała Janasa.

Walka o utrzymanie też nabiera rozpędu. Na pozycję spadkową przesunął się Dorian Muzyk ustępując bezpieczną pozycję Karolowi Stobińskiemu.

VI kolejka(na VII kolejek):

Końcówka…jest niesamowita! Michał Grzyb wydaje się niezagrożony. Jednak walka o podium nabiera rozmachu. Wojtek Kowalczyk też powinien być pewny swojego miejsca, jeżeli nie popełni wpadki w ostatnim przejeździe. O trzecią lokatę biją się: Michał Janas, Maciej Burnóg i Sebastian Piwowarski!

O utrzymanie walka rozgrywa się między pięcioma zawodnikami. Dorian Muzyn spadł na 19 pozycję. Za nim jest Mateusz Kisielewski i Gabriela Stępień. Największa rywalizacja rozgrywa się pomiędzy Przemkiem Hrabią a Karolem Stobińskim…

MICHAŁ GRZYB WYGRYWA!!!

Fantastyczne zawody, fantastyczna atmosfera, zaskakujące wyniki! Tak można opisać dzisiejszą inaugurację II Edycji Kartingowej ligi Racing Kart

Dzisiejsze podium:
1. Michał Grzyb
2. Wojciech Kowalczyk
3. Sebastian Piwowarski

Niestety zasady są zasadami i musimy również przedstawić cztery osoby, które pożegnały się z IN SPE Ekstraligą:
18. Dorian Muzyk
19. Karol Stobiński
20. Mateusz Kisielewski
21. Gabriela Stępień

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY! 🙂