Juniorzy: VIII Grand Prix za nami!

Jak zwykle, w drugą niedzielę miesiąca, odbyły się u nas zawody dla juniorów. Oczywiście, nie zabrakło emocji, pojawiło się nawet dwóch nowych zawodników, a w końcowym rozrachunku zakończyła się dominacja Dawida Klarmana.

Lider Klasyfikacji Generalnej, Dawid Klarman zaczął zawody bardzo dobrze, lecz już na starcie było jasne, że tego dnia łatwo mieć nie będzie. Głównymi kandydatami do największej zdobyczy punktowej byli: Wojtek Grzyb i Oliwer Pilch. Tego drugiego, pech dopadł już w drugim przejeździe, gdy po połowie swojego przejazdu złapał „kapcia”. Zapadła jednak decyzja o powtórzeniu przejazdu na sam koniec, co mogło przyczynić się nawet do zwycięstwa Oliwera. Jednak zarówno Grzyb jak i Klarman nie zamierzali oddać swoich miejsc na podium.

Ciekawie sprawa wyglądała również u jednego z debiutantów. Bartek Biernat, wypadł bardzo dobrze na tle zawodników, jeżdżących w szkółkach kartingowych. Ostatecznie zajął on 10 miejsce na 14 możliwych.

Ostatecznie, w VIII GP zwyciężył Wojtek Grzyb, który minimalnie wyprzedził Dawida Klarmana. Na trzeciej pozycji uplasował się Oliwer Pilch.

Poniżej przedstawiamy wyniki niedzielnych zawodów oraz Klasyfikację Generalną(bez odrzuconych dwóch najgorszych rund).
VIII GP
generalna