PUCHAR RACING KART

PUCHAR RACING KART – GP LIPCA
 
Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w Pucharze Racing Kart, czyli oficjalnych eliminacji do kartingowego Pucharu Polski w Szczecinie! Rywalizacja w PUCHARZE RACING KART polegać będzie na podwójny Grand Prix(GP Lipca i GP Sierpnia), w których maksymalnie uzyskać można 150 pkt. Zawodnik, który w sumie uzyska największą ilość z punktów z obu GP otrzyma bilet na halowy PUCHAR POLSKI w Szczecinie. Do wygrania są również DARMOWE starty w Kartingowej Lidze Racing Kart.
 
Eliminacje:
GP Lipca: 07.07 – 19.07
GP Sierpnia: 11.08 – 25.08
 
Ze względu na ograniczona liczbę uczestników(35 osób), przed każdym GP przewidziane są dwutygodniowe eliminacje. Polegać one będą na uzyskaniu jak najniższej sumy z 3 przejazdów. UWAGA! Osoby z miejsc 1-3 w GP Lipca, są zwolnione z eliminacji do GP Sierpnia.
 
GRAND PRIX:
GP Lipca: 20.07.2016
GP Sierpnia: 26.08.2016
 
Wpisowe: 100zł
 
Każde Grand prix będzie składać się z dwóch części, które podzielone będą na trzy różne kategorie punktowe. W każdej kategorii, maksymalna liczba punktów do uzyskania to 25(1 miejsce w danej kategorii, 2 miejsce – 24 pkt, 3 miejsce 23 pkt itd).
 
Kwalifikacje(max 25 punktów):
Każdy z uczestników ma do przejechania 3 rundy kwalifikacyjne po 10 minut. Grupy w kwalifikacjach podzielone zostaną względem uzyskanych wyników na eliminacjach. 8 najlepszych osób z eliminacji, będzie kończyć kwalifikacje. Najniższa suma trzech przejazdów wygrywa.
 
Finały(max 50 punktów):
W każdym finale maksymalnie może brać udział 8 zawodników. Wszyscy uczestnicy maja do pokonania 15-minutowy wyścig z wymuszonym zatrzymaniem się w Pit Stopie. Zawodnicy, którzy w Finałach E, D, C, i B zajmą 1 miejsce, awansują bezpośrednio do Finału wyższego i startują z ostatniej pozycji. Pod uwagę w punktacji brany jest Najlepszy Czas Finałów(max 25 punktów) i Pozycja w Finałach(max 25 punktów) – zawodnik, który zajmie 2 miejsce w Finale B, w zawodach zajmuje 9 miejsce i otrzymuje 17 punktów.
 
Do Klasyfikacji Generalnej PUCHARU RACING KART wliczane sa punkty zarówno z GP Lipca jak i GP Sierpnia. Dla WSZYSTKICH uczestników sa przewidziane nagrody gwarantowane 🙂
 
UWAGI:
– w przypadku awarii gokarta w Finałach, zostaje on zastąpiony innym gokartem, bez możliwości usunięcia uzusyanej straty z końcowego wyniku;
– zbyt agresywna jazda w Finalach, bedzie karana dodatkowym przejazdem przez Pit Stop(zlekceważenie kary jest równoznaczne z wykluczeniem danego kierowcy)
– nieprawidłowe wciśnięcie dźwonka w Pit Stopie(brak sygnału) oznacza, że dany zawodnik musi ponownie wjechac do Pit Stopu i ponowic swoja próbę(nie ma możliwości wysiadania z gokarta)
 
NIECH WYGRA NAJSZYBSZY i godnie reprezentuje krakowski karting na polskiej arenie!
 
 
PUCHAR POLSKI – 16.10.2016 Szczecin.