Biznesowa Liga Kartingowa

Zapraszamy Państwa do wystawienia Firmowego Zespołu w Biznesowej Lidze Kartingowej 2016.

W Biznesowej Lidze Kartingowej mogą startować amatorskie Zespoły wystawiane przez:
– firmy oraz instytucje;
– cechy rzemiosł;
– zrzeszenia oraz stowarzyszenia zawodowe / branżowe;
– inne organizacje skupiające biznes (np. kluby biznesmena, etc.).

Istotne! Zespoły nie budują i nie obsługują samodzielnie własnego parku sprzętowego, lecz korzystają ze sprzętu dostępnego na torze, na którym odbywają się wyścigi.

Zespół może składać się z maksymalnie 10-ciu zawodników, z których nie wszyscy muszą być pracownikami firmy lub członkami organizacji. Każda firma / organizacja może wystawić więcej niż jeden zespół – w razie zainteresowania takim rozwiązaniem będzie można utworzyć osobny „Puchar Firmy / Organizacji” wewnątrz Biznesowej Ligi Kartingowej. W Biznesowej Lidze Kartingowej nie mogą startować zawodnicy posiadający polską licencję kartingową.

Ogólne zasady wyścigów Biznesowej Ligi Kartingowej:

Docelowo Biznesowa Liga Kartingowa ma objąć całą Polskę – rundy będą rozgrywane niezależnie dla każdego miasta, a ogólnopolski finał sezonu odbędzie się w Krakowie. Zwycięzcy poszczególnych rund będą ścigać się o tytuł mistrza sezonu danego miasta, a mistrzowie sezonu miast będą ścigać się o mistrzostwo Polski. Zespoły mogą się zgłaszać do wyścigów w danym mieście niezależnie od swojej siedziby – na początek ruszamy w lutym w Krakowie!

Wyścigi w sezonie podzielone są na 4 rundy (zimowa, wiosenna, letnia, jesienna). Zespoły ścigają się w grupach po 8 zespołów, na zasadach „każdy z każdym”. Wyścigi odbywają się raz w tygodniu, od wtorku do piątku, w godzinach 18:00 – 22:00. Jedna runda obejmuje 8 spotkań grupy na torze: 1 trening oraz 7 wyścigów. Każdy wyścig dwóch zespołów obejmuje treningi, kwalifikacje czasowe, finał A oraz finał B – wszystko po 8 minut. Gokarty są „doważane” (do 85 kg). W treningach i kwalifikacjach czasowych biorą udział wszyscy zawodnicy każdego zespołu, natomiast do finałów kwalifikuje się po 7 zawodników z każdego zespołu. W przypadku mniejszej liczby zgłoszonych zespołów niż 8 istnieje możliwość utworzenia dla nich grupy rozgrywanej na warunkach indywidualnych.

Regulamin:

Szczegółowy Regulamin wyścigów Biznesowej Ligi Kartingowej pojawi się niebawem.

Zgłoszenia:

Zapytania i zgłoszenia >>>

UWAGA!: Organizatorem rozgrywek nie jest tor gokartowy Racing Kart!