IV Grand Prix

W poniedziałkowy wieczór byliśmy świadkami naprawdę niesamowitych emocji związanych z Kartingową Ligą Racing Kart. 22 kierowców rywalizowało o cenne punkty, które mogą ich przybliżyć do wygrania nagrody głównej, czyli biletu na halowe Mistrzostwa Polski(PIKC 2017).

Zawodnicy w IV Grand Prix jeździli pod prąd, czyli w odwrotną stronę, niż normalny kierunek jazdy, który jest dostępny na co dzień, na naszym torze. Małym dodatkiem była przygotowana szykana, która okazała się kluczowa w końcowym rozrachunku. Nie było ona zbyt prosta do pokonania, co już na pierwszym przejeździe spotkało się z kilkoma delikatnymi wypadkami.

Gdy rywalizacja była na półmetku, wyniki przedstawiały się zaskakująco. Faworyci do „pudła” nie radzili sobie zbyt dobrze, choć nie można wszystkich wrzucić do jednego kotła. Emocje zwiększały się z przejazdu na przejazd, a wraz z nimi było widać zawód u kierowców, którzy spodziewali się znacznie lepszych wyników. Radość połączona ze sportową złością – piękno sportu 🙂

Po 3 godzinach walki, o każdą setną sekundy, wyłoniły się nam najszybsi zawodnicy. Jednym z największych zaskoczeń była niska pozycja takich zawodników jak Adrian Dziurdzia(20), Karol Stobiński(18), Wojtek Kowalczyk(16), Michał Bulak(13). To właśnie ci zawodnicy(główni faworyci do czołowych miejsc) nie zdobyli żadnych punktów. Ktoś jednak musiał ich zastąpić i tu warto zaznaczyć znakomity występ Tomasza Walasa(6), Dawida Zagóla(4) i Dawida Klarmana(3) – podopieczni Seba Racing Team.

Poniżej przedstawiamy miejsca zajęte przez uczestników IV Grand Prix Kartingowej Ligi Racing Kart:

 1. Michał Grzyb
 2. Michał Janas
 3. Dawid Klarman
 1. Dawid Zagól
 2. Konrad Golik
 3. Tomasz Walas
 4. Mateusz Bartsch
 5. Mateusz Słomka
 6. Jacek Stryszowski
 7. Sebastian Piwowarski
 8. Kuba Sykucki
 9. Wojtek Grzyb
 10. Michał Bulak
 11. Oskar Kozaczkiewicz
 12. Przemek Wojnicz
 13. Wojtek Kowalczyk
 14. Filip Włodarczyk
 15. Karol Stobiński
 16. Wojciech Stobiński
 17. Adrian Dziurdzia
 18. Przemek Mierniczek
 19. Gianmarco Costanzo

V Grand Prix: 20.06.2016