Juniorzy: II Grand Prix

13.03.2016 – zapraszamy na II Grand Prix zawodów kartingowych dla juniorów, które wyłonią nie tylko najszybszych młodych zawodników na Racing Kart, ale dadzą przepustkę najszybszemu z nich na udział w kartingowych Mistrzostwach Polski!

Wpisowe: 75zł

RK Junior Challenge 2016 – eliminacje Halowych Mistrzostw Polski dla Juniorów. RKJC to zawody dla najmłodszych. Wszyscy, najmłodsi fani sportów motorowych mogą wystartować w zawodach juniorskich. Po każdym sezonie(9 x Grand Prix) spośród wszystkich uczestników, jeden, najszybszy wygrywa bilet na największe halowe zawody kartingowe w Polsce.
Od sezonu 2016 mamy podział na dwie kategorie wiekowe, które będą miały swoje osobne Klasyfikacje Generalne, lecz dzięki wspólnemu doważaniu gokartów do 60kg powstanie też łączna Klasyfikacja Generalna dla WSZYSTKICH!

Junior Młodszy: w tej kategorii wiekowej występować mogą dzieci, które są w stanie jechać na gokarcie 6,5KM(minimum 135cm wzrostu) i mają maksymalnie 12 lat(rocznik 2004).
Junior Starszy: w tej kategorii wiekowej występować mogą dzieci, które mają minimum 13 lat(rocznik 2003) i maksymalnie 15 lat(rocznik 2001).